czwartek, 17 marca 2022

Piątkowe przemyślenia cześć 1

Dziś dobiłem do 4000 obserwujących. Dla influencerów to mało. Dla mnie to dużo.
Osiągnąłem to, nie pisząc o rozwodach, rozwoju osobistych czy kotkach, czy podobnych tematach czytanych przez setki tysięcy ludzi, za to pisząc o Compliance, RODO, nadzorze, etyce itp.
Żeby była jasność zrobiłem to nie wysyłając tysięcy zaproszeń itp. 
Te 4000 to efekt systematyczne pisania wartościowych treści, systematycznego zabierania głosu itp. systematycznego działania.
Cztery tysiące ludzi stwierdziło, że chce obserwować mój profil z uwagi na to co i jak piszę (w każdym razie tak to sobie tłumaczę). Powiem jedno - dziękuję i na pewno będę pisał dalej. Ale dzisiaj inne rzeczy są ważniejsze.

Dziś wszyscy pomagamy Ukraińcom. Stowarzyszenie Kocham Łódź (którego jestem szeregowym członkiem) rozpoczęło szereg działań, które wesprą Ukraińców, którzy uciekli z terenów ogarniętych wojną.
1. Stowarzyszenie wynajmuje na potrzeby uchodźców mieszkania i opłaca wszystkie związane z tym rachunki. Jeżeli jesteś w stanie się zaangażować i przelewać przez rok co miesiąc choćby małą kwotę – napisz info na maila michal.chmielewski@kochamlodz.org lub zadzwoń do Michała Chmielewskiego (502 495 387) w celu ustalenia szczegółów. WAŻNE –  Stowarzyszenie zakłada ewentualność, że sytuacja na Ukrainie nie ulegnie szybkiej poprawie i mieszkania zostaną wynajęte na okres roku – deklaracje dotyczące wpłat miesięcznych muszą obejmować cały ten okres.
2. Stowarzyszenie uruchomiło zespoły wsparcia uchodźców, które będą na bieżąco pomagały zarówno osobom mieszkającym w wynajętym przez Stowarzyszenie mieszkaniach jak i innym w bieżących sprawach, w tym w kontaktach z administracją publiczną i ochroną zdrowia. Jeżeli chcesz dołączyć do zespołu, napisz do Stowarzyszenia.
3. Stowarzyszenie bierze udział w zbiórkach.
4. Jeżeli chcesz wesprzeć działania Stowarzyszenie na rzecz uchodźców jednorazową wpłatą – środki zostaną spożytkowane na zakup wyposażenia i ubrań dla rodzin przyjeżdżających do Łodzi, możesz wysłać przelew na dane Stowarzyszenia:
Stowarzyszenie Kocham Łódź
Nr konta: 26 1140 2004 0000 3002 7978 8926
Tytuł: darowizna na działalność charytatywną – Solidarni z Ukrainą.
Zachęcam do pomocy. 
 
W świetle tragedii jaka spotkała i spotyka Ukrainców w wyniku ataku Rosji, nasze problemy wydają się małe i nie ważne.
Jednak nawet teraz musimy robić swoje.
Przypominać, że praworządność jest ważna i PiS musi przestać ją łamać i przestać nas wyprowadzać z UE.
Przypominać, że na granicy z Białorusią nadal wywozi się uchodźców w tym kobiety i dzieci do lasu, a w zonie panuje de facto bezprawie.
Pamiętać o swoich bliskich.
 
Co roku zbieram 1% na mojego syna. W tym roku jeżeli nie wiesz na co przeznaczyć 1%